Gminna Biblioteka Publiczna w Służewie

ul.Brzeska 1, 87-710 Służewo    (054) 282-00-14     dyrektor@biblioteka-sluzewo.pl

slider nowy 2
slider nowy

Spotkanie z pisarzem Pawłem Beręsewiczem

2021-09-29 09:56

Pan Paweł ciekawie i barwnie opowiadał o pracy pisarza i o napisanych przez siebie powieściach. Podczas spotkania autor zaangażował do rozmowy dzieci, które chętnie włączyły się do dyskusji o czytelnictwie i książkach autorstwa naszego gościa. Na zakończenie spotkania pisarz odpowiadał na liczne pytania uczniów.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej w Służewie.

Dziękuję  Pani dyrektor Renacie Borowskiej za możliwość zorganizowania spotkania na terenie szkoły.

Kilka słów o autorze:

Paweł Beręsewicz (ur. 1970 w Warszawie) – pisarz, poeta, tłumacz, leksykograf. Pisze powieści, opowiadania i wiersze dla dzieci. Jest laureatem nagrody "Guliwera", konkursu literackiego Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Ukończył studia na Uniwersytecie Warszawskim, na Wydziale Neofilologii (anglistykę). Pracował jako nauczyciel języka angielskiego w Liceum im Reytana w Warszawie. Książki dla dzieci wydaje od 2004 roku. Początkowo współpracował z wydawnictwem Skrzat, następnie również z łódzkim wydawnictwem Literatura. Nie tylko pisze dla młodego czytelnika, ale również tłumaczy, m.in.: Marka Twaina (Przygody Tomka Sawyera), Briana Pattena (Olbrzym z Zamczyska Baśni), Edith Nesbit (Księga smoków), Margaret Mahy (Przemiana). Jest autorem bądź współautorem słowników polsko-angielskich i angielsko-polskich m.in. Wielkiego słownika PWN-Oxford.

Twórczość: Wszystkie lajki Marczuka, Kiedy chodziłem z Julką Maj, Zawodowcy,Tajemnica człowieka z blizną, Czy wojna jest dla dziewczyn, Lalki Dorotki, Akcja ratunkowa,Wieści domowe,Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek, Co tam u Ciumków?, Skrzacik Jagódka,Pan Mamutko i zwierzęta,Ciumkowe historie w tym jedna smutna,Na przykład Małgośka, Czy pisarzom burczy w brzuchu? , Żeby nóżki chciały iść,Bajkowy słownik polsko-angielski i angielsko-polski, Wielka Wyprawa Ciumków,Warszawa. Spacery z Ciumkami.

Nagrody:

Nagroda „Guliwer w krainie Olbrzymów” za rok 2005 przyznawana przez czasopismo „Guliwer” za książkę Co tam u Ciumków?

Nagroda w VII Konkursie Literackim PTWK w kategorii literatury dla dzieci i młodzieży za książkę Co tam u Ciumków?

Nagroda Literacka im. Kornela Makuszyńskiego za rok 2008 za książkę Ciumkowe historie, w tym jedna smutna.

źródło: www.wikipedia.pl

GODZINY OTWARCIA BIBLIOTEKI W SŁUŻEWIE